GPS navigace do auta

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Výdrž baterie
 
 
1 h
 
 
 
 
Úhlopříčka displeje
 
 
6.2 
Rozlišení displeje
800 x 480 px
800 x 480 px
480 x 272 px
 
 
800 x 480 px
800 x 480 px
3D zobrazení
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Asistent jízdních pruhů
ano 
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
ano 
Hlasová navigace
ano 
v češtině 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Flash Paměť
ne 
8192 
8192 
ne 
ne 
ne 
ne 
Paměťová karty
ano 
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
ano 
Bluetooth
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
ne 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 25 hlasy, průměrně 4.7 z 5

Znáte to, potřebujete se včas dostat na schůzku, když tu je najednou před vámi objížďka nebo bouračka. Zákon schválnosti pokračuje tím, že dojedete do města, kde všechny ulice vypadají stejně, a vy nevíte, kudy kam. Když nakonec vyčtete po dlouhé době cestu z mapy a dojedete do požadovaného místa, nemůžete najít peníze na parkovací automat a samozřejmě potom ani bankomat, kde byste si vybrali a potom někde rozměnili. Taková noční můra by se vám ale přitom vůbec nemusela stát, kdybyste měli GPS navigaci do auta, která by vám se vším poradila. Předně by vás informovala o objížďce, takže byste v klidu mohli jet jinou cestou, samozřejmě by vás i správně navedla v neznámém městě nebo potom dala echo, kde se nachází nejbližší bankomat na peníze.

GPS navigace nejsou jen náhražkou klasické mapy, ale doslova spásní andělé, které vám usnadní váš čas strávený za volantem. Nejenže vás přepraví z bodu A do bodu B, navíc vám řeknou, kde se nachází radary, kde se právě stala nehoda a dokonce vám i zahrají nějakou písničku, když vám vypadne signál v rádiu.

Navigace je nejlepší spolujezdec

GPS navigace do auta může být dvojího typu a to vestavná nebo přenosná. Když budete chtít zabudovanou verzi, určitě si připravte pár desítek tisíc, protože tak se jejich cenová hladina pohybuje. A i když mají skvělý a prostorný displej, hůře se do nich nahrávají aktualizované mapy na rozdíl od jejich přenosných kolegů. Přenosné GPS jsou navíc levnější a snadno je přendáte i do jiného auta, kdykoliv se vám bude chtít.

Kromě toho se takovou GPSku do ruky můžete vzít třeba i na procházku do lesa, když se bojíte, abyste nezabloudili, nebo si můžete pustit na dovolené film, popřípadě zahrát nějakou hru a zabavit tak svoje děti. Ať si ale vyberete kterýkoliv model, tak jako tak vás navigace spolehlivě dovede tam, kam potřebujete, a to hlasovou navigací. Zároveň vás upozorní na místa, kde jsou radary, dá vám informaci o počtu pruhů na silnici nebo dokonce i to, jakou maximální rychlostí můžete v daném úseku jet. GPS navigace do auta vás v tom jednoduše nenechá samotné.

Aktuality a zajímavosti